Overige

Merwestad’s nieuwjaarsreceptie 10 januari 2017

Op dinsdag 10 januari om 20:00 luiden we het nieuwe jaar in het café van Mountain Network. Daarnaast huldigen we de kampioenen van de najaarscompetitie 2016 en de onderlinge competitie.

Ook dit jaar hebben we weer een loterij. Er kunnen loten gekocht worden bij Dickie voor maar 50 euro cent per stuk, ook op de nieuwjaarsreceptie op 10 januari 2017 kunnen nog loten gekocht worden. De opbrengst van de loterij zijn voor onze clubkas.

Ik hoop jullie allemaal te zien. Namens het bestuur van TTV Merwestad hele fijne feestdagen en een voorspoedig 2017 toe.

Onderlinge clubcompetitie najaar 2015 (Theo Schilthuizenbokaal)

Hallo allemaal,

Aankomende dinsdag gaat de onderlinge competitie beginnen! Het zal weer een gezellige avond worden met verrassende uitslagen. Op dit moment hebben we 19 deelnemers. Ik hoop dat ik er in de tussentijd nog één kan vinden voor een rond getal, maar dat moeten we maar zien.

Voor de niet deelnemende mensen

Op dit moment zijn er 4 tafels nodig. Dus voor de mensen die nog wel een balletje willen slaan is er eventueel nog plek voor een tafel. Je moet er dus van uitgaan dat er aankomende dinsdag 4 thuis spelende teams zijn.

De avond zal als volgt verlopen: 

Als iedereen probeert om rond 19:30 aanwezig te zijn dan kunnen we de 4 tafels opzetten met de ballenvangers er tussen. Zelfde opstelling als in de competitie met 4 thuis spelende teams. Wanneer dit opgezet is en effe inslaan beginnen we met de rondes. De deelnemers worden over de 4 tafels verdeeld en zullen in dit groepje rouleren. Je speelt tegen iedereen aan die tafel. Zodra de ronde is afgelopen nemen we een pauze en daarna start ronde twee welke op precies dezelfde manier gespeeld zal worden.

Deze keer is de onderlinge competitie weer gewoon volgens de competitieregels. Wie als eerste de 11 punten heeft bereikt met 2 punten verschil wint de set. Het hangt nog van het aantal deelnemers af hoeveel sets er worden gespeeld in één match. De competitie zal gewoon 1 tegen 1 verlopen en iedereen zal tegen iedereen spelen (behalve jezelf natuurlijk).

De datums zijn:

  • Dinsdag 8 December
  • Dinsdag 15 December
  • Dinsdag 22 December
  • Aangemeld hebben zich :
    1. Rob Tempelaar
    2. Ruud Bakker
    3. Menno Tempelaar
    4. Stefan de Jong
    5. Thijs de Wildt
    6. Gerrit Zwang
    7. Karel de Wal
    8. Ulrich Wijbers
    9. Salar Faraj
    10. Jaap van Herwijnen (2e niet)
    11. Tim van Steenhoven
    12. Maurice de Jager
    13. Lenny Klarenaar
    14. Theun Evers
    15. Desmond Monissen
    16. Stefan Bakker (misschien 3e niet)
    17. Irma van Herwijnen
    18. Linda van Herwijnen
    19. Ger Blaak

    Afmeldingen:

    • Gerard Revenich
    • Theo Schilthuizen
    • Hans van de Laars ( kan 1e en 2e avond evt. invallen)
    • Bert Verschoor (kan de 1e evt. invallen)
    • Jos van Damme
    • Leo Croes
    • Michel Hulshof
    • Wim Hovestadt
    • Kees van Alphen
    • Henk van Zuuren
    • Daniel van Gaalen

Een erg rustige en gezellige avond!

Ik heb er in ieder geval al zin in en ik hoop, jullie ook!

Tot aankomende dinsdag!

PS: Als er nog iets veranderd moet worden of je kunt toch wel mee doen of toch niet, laat het me dan a.u.b. zo snel mogelijk weten. Je kan je nog aanmelden.

Mail me :  men.tempelaar@gmail.com

Een vriendelijke groet,

Menno Tempelaar

DEFINITIEVE INVOERING NIET-CELLULOID BAL PER 1 JANUARI 2016

Het Hoofdbestuur heeft tijdens haar vergadering op 11 november besloten om het verplichte gebruik van de niet-celluloid bal niet langer uit te stellen. Dat betekent dat per 1 januari 2016 alle competities en toernooien in Nederland met de niet-celluloid bal moeten worden gespeeld. Hiermee is Nederland een van de laatste ITTF aangesloten bonden die de bal voor alle competities invoert na de internationale introductie in juli 2014.

De ITTF voerde op 1 juli 2014 de niet-celluloid bal in voor alle internationale toernooien zoals WK’s, EK’s, Olympische Spelen en World Tours. De verandering van grondstof voor de tafeltennisbal is een gevolg van het besluit van het IOC om de Olympische Spelen milieuvriendelijker te maken. Het celluloid waarvan de ‘oude bal’ is gemaakt is een milieuvervuilende stof die tevens zeer brandbaar is. De ITTF introduceerde de niet-celluloid bal en diverse fabrikanten besloten hierop de grondstof plastic te gebruiken. In principe kan een tafeltennisbal van allerlei stoffen gemaakt worden, zolang deze maar aan de eisen van de ITTF voldoen.

De eerdere besluiten van het Hoofdbestuur om het gebruik van de niet-celluloid bal uit te stellen zijn op basis van twee factoren genomen: de beschikbaarheid en de kwaliteit van de nieuwe bal. Sinds enkele maanden zijn de 3-sterren, 1-ster en trainingsballen van diverse merken meer dan voldoende beschikbaar. Ook de kwaliteit van de nieuwe producties ballen is sterk verbeterd ten opzichte van de eerste niet-celluloid ballen en naar verwachting wordt de kwaliteit in de komende maanden nog beter gezien de steeds hogere eisen die de ITTF aan de niet-celluloid ballen stelt.

Daarnaast gaat het Hoofdbestuur zich ervoor inzetten om zo spoedig mogelijk 1-ster ballen goed te laten keuren voor de afdelingscompetitie.  Voor de 3-sterren ballen die tijdens nationale toernooien en in de landelijke competitie worden gebruikt geldt de lijst met goedgekeurde ballen van de ITTF.

Meer informatie over de niet-celluloid bal is terug te vinden op de website van de ITTF.

Ingezonden door den wedstrijdsecretaris.

PS: We zullen er voor zorgdragen dat de nieuwe plastic ballen snel door ons op de trainingen kunnen worden gebruikt. Zo ook op de Onderlinge competitie!

Unicum Duo toernooi

Uitnodiging:

Toernooi Reglement Unicum Duo Team toernooi 2016 1. data en tijd.

De keuze van de dag is vrij:

Zaterdag 9 januari 2016 van 10.00 – 17.00 uur

Zondag 10 januari 2016 van 10.00 – 17.00 uur

Locatie: TTV Unicum, Kalanderstraat 19A Geldrop, tel. 040 2852119 2.

Spelsysteem:

– Teams van 2 spelers.

Ieder speelt per teamwedstrijd 1 enkelspel en een dubbelspel Totaal 3 wedstrijden per teamwedstrijd.

– De teams worden in meerkampen ingedeeld. Er worden maximaal 32 teams per dag toegelaten.

– Indeling vindt zoveel mogelijk op sterkte plaats. Bij grote verschillen in sterkte wordt aan de sterkste teams per wedstrijd een handicap toegekend. De handicap is 1 punt per klasse plus 1 punt. Maximale handicap is 7 punten. In de dubbels wordt uitgegaan van het gemiddelde van de 2 teamgenoten. De toernooileiding bepaalt de handicap.

– Alle wedstrijden (enkel en dubbel) worden gespeeld in best of drie (2 gewonnen games).

– Wedstrijden volgens NTTB regels.

– Uitgangspunt is dat de teams zoveel mogelijk wedstrijden spelen.

– Afhankelijk van het aantal deelnemers bepaalt de toernooileiding de indeling poules.

– Er zijn diverse originele prijzen te winnen.

– Het toernooi staat open voor jeugd en senioren. Deelnemers zijn vrij om te bepalen met wie ze inschrijven.

Inschrijving:

Per e-mail: duoteamtoernooi@gmail.com u krijgt een bevestiging. Uiterste inschrijfdatum: 20 december 2015, of eerder als het toernooi is volgeboekt

Inschrijfgeld: € 5,00 p.p . Te betalen op de gekozen dag bij binnenkomst 4. Toernooileiding Ton van Happen, Paul Tholenaars, Athur Peeters, Niels Vervest en Ad Teuwens

Initiatiefnemer: Ad Teuwens.

Ingezonden door Thijs de Wildt.

Rijnsoever Schafeltennistoernooi

Rijnsoever Schafeltennistoernooi

Zaterdag 19 december 2015

Supporters van het SCHafeltennis:

Datum : Zaterdag 19 december 2015

Aanvang : 9.30 uur

Zaal open : 8.45 uur

Locatie : Verenigingsgebouw Tafeltennisvereniging Rijnsoever,

De Krom 57B, 2221 KK, Katwijk.

Toernooi-opzet : Deelnemers spelen elke ronde 2 snelschaakpartijen met 5 minuten per persoon per partij, en daarna tegen dezelfde tegenstander 4 tafeltennisgames (tot de 11). Er wordt geschaakt met digitale klokken. Totaal worden 7 ronden gespeeld, waarbij de computer de indeling van elke volgende ronde bepaalt op basis van de ranglijst van dat moment. Toernooi is voor senioren en oudere jeugd.

Catering : Ontvangst met gratis koffie en cake. Elke deelnemer krijgt gratis 3 consumptiebonnen en een gratis lunch met broodjes, melk, vruchtensap en fruit. Overige consumpties tegen vriendelijke verenigingsprijzen aan de bar.

Inschrijving : Inschrijvingen via emailadres: voorzitter@ttvrijnsoever.nl Deelnemers krijgen een bevestigings-email. Inschrijving is definitief na ontvangst inschrijfgeld. A.u.b. naam, tafeltennisklasse, schaakrating, vereniging en geboortedatum vermelden in de email !

Inschrijfgeld : 16,50 euro per persoon, uiterlijk 4 december 2015 te voldoen op

Bankrekeningnummer NL96 RABO 036.46.50.621 t.n.v. Rijnsoever Tafeltennisvereniging te Katwijk o.v.v. SCHafeltennistoernooi en naam deelnemer.

Prijzen : In natura.

De winnaar ontvangt voor 1 jaar de 63 cm hoge Causa Effectus Wisselbeker.

Beperking deelname : Inschrijving op volgorde van binnenkomst. Deelnemers moeten in staat zijn

te schaken met een schaakklok en te tafeltennissen.

 

Informatie & organisatie : Ed Bruinen

voorzitter@ttvrijnsoever.nl

06-30493419 (mobiel)

 

ingezonden door: Thijs de Wildt

 

ELAR Toernooi 2015 – MTTV Meerkerk 17 oktober 2015

Net als de voorgaande edities zal er worden gespeeld volgens het zgn. “Zwitsers systeem” bij het Elar toernooi. Dit betekent dat alle senioren in dezelfde grote poule komen te zitten en alle junioren ook. Je kunt in principe dus iedereen tegen komen. Uiteraard wordt wel rekening gehouden met de speelsterkte, maar als je goed presteert op het toernooi, krijg je vanzelf sterkere tegenstanders en dus interessantere wedstrijden. Omgekeerd als je wat minder presteert, krijg je wat zwakkere tegenstanders, zodat er toch voldoende spelplezier blijft. Met dit systeem spelen we een aantal ronden, waarbij iedereen dus evenveel moet spelen. Je bent dus nooit na een paar wedstrijden al uitgespeeld. Na deze ronden “Zwitsers” worden er per toernooiklasse nog finalewedstrijden gespeeld.

Meer informatie:

ELAR Tafeltennisstoernooi 2015 MTTV Meerkerk – Uitnodiging

Interlanddagen 2015 in Culemborg

Op dinsdag 15 en woensdag 16 vindt er een interessant evenement plaats bij TTV Gispen in Culemborg: de interlanddagen.

De speelzaal van Gispen wordt omgetoverd tot een professionele speelarena, compleet met een ITTF goedgekeurde speelvloer en tribunes.

Programma:

15 september 14:00 : Oud-internationals games Een toernooi met de topspelers van toen.

15 september 19:00 : Dames interland Ons nationale damesteam speelt een oefenwedstrijd van hoog niveau tegen het nationale damesteam van Kroatië. In ons team spelen onder andere Li Jie en Britt Eerland.

16 september 16:00 : Meisjes junioren interland Een oefenwedstrijd van meisjes tot 16 jaar.

16 september 19:00 : Para interlands Tafeltennis door zogenaamde para’s (spelers met een lichamelijke beperking).   Entree: 5 euro per dagdeel. Hierbij krijgt u 3 consumptiebonnen. Per saldo is de entree dus gratis! Tickets kunnen alleen online gekocht worden op www.ttvgispen.nl. Meer informatie vindt u op www.ttvgispen.nl

Wilt u op de hoogte blijven? Like dan onze Facebookpagina’s: www.facebook.com/ttvgispen en zoek op Facebook naar “interlanddagen”.

U komt toch ook?   De organisatie zou het waarderen als u dit bericht verder verspreidt binnen uw vereniging.

Met vriendelijke groet,   Jeroen van den Berg TTV Gispen Namens de organisatie van de Gispen Interlanddagen.

ingezonden door Thijs de Wildt.

Gerard van Alten bokaal (laatste speelronde en einduitslag).

Beste leden,

De Gerard van Alten trofee werd dit jaar (weer) gewonnen door Emre Ulusoy.

De tweede en derde plaats werden opgeëist door respectievelijk Gerrit Zwang en Salar Faraj.

Proficiat !!!

                            

 Onderstaand vind je de uitslagen van de gespeelde wedstrijden op de laatste speeldag en het eindtotaal van de behaalde punten.

  • Je kunt zelf zien op welke plek je bent geëindigd. De lijst werd eerder op de algemene ledenvergadering opgelezen en de te winnen bekers werden overhandigd door Dicky Bakker. Ieder speelde 23 partijen.

De lijst is weergegeven zoals de prestaties werden geleverd.

plaatsNaamtotaal puntentm ronde 1920e ronde21e ronde22e ronde23e ronde24e ronde25e ronde26e ronde27e ronde28e ronde29eronde
1Emre452 2742121172114 21212121
2Gerrit4452772121212121212121
3Salar44029321212121212121
4Thijs433316212121211815
4Stefan J/Henk433263212121212112211715
6Stefan B43230412212019201521
7Ulrich4292672121212121212115
8Maurice4282742121192121211515
9Desmond4263031021821212121
10Bert4243152116211316148
11Irma42330021131516211621
11Theun42328720211918202117
13Rob4222832010212116131721
14Jaap42028212212121212121
15Theo4162782111132113211721
16Leo40329211102119211217
17Linda400265619211914142121
18Menno397255211720182121168
19Ger39328311141121211517
20Lenny39127116171518172017
21Hans3872781119172116421
22Ruud36823881482120211721
23Gerard3672426192121201721
24Tim338257810111342015

Het eerstvolgende te spelen onderlinge toernooi is na de reguliere najaarscompetitie en gaat om de “Theo Schilthuizen bokaal”.

Gerrit.

Algemene Ledenvergadering en vakantietraining

Beste leden,

 

Op dinsdag 30 juni is de algemene ledenvergadering, om 20.00 uur gehouden.

 

Verder is op donderdag 9 juli de laatste trainingsdag van het seizoen 2014-2015.

 

Maar in de vakantie van 14 juli tot en met 18 augustus kan er nog op de dinsdagen getraind worden vanaf 19.30 uur tot 23.00 uur.

 

Ingezonden door Jaap.

Onderlinge competitie (Gerard van Altenbokaal) gespeeld in het voorjaar 2015

Beste leden,

Op 9 – 16 en 23 juni 2015 werd er weer gestreden om de Gerard van Altenbokaal in de vorm van een onderlinge competitie voor leden van de TTV Merwestad. De wedstrijden begonnen om 20.00 uur. Deelnemende leden = 24  (hoge opkomst!).

Jullie werden op deze avonden verwacht om 19.30 uur zodat er tijd was om de tafels, ballenvangers en scheidsrechter-tafels te plaatsen en nog wat in te spelen. Vervolgens werden de spelregels uitgelegd en slimme vragen beantwoord. Maar hieronder volgde alvast een tipje van de sluier.

Op veler verzoek werd deze strijd gestreden als dubbelspel. Het was de bedoeling dat je steeds met een verschillende partner speelde tegen ook steeds verschillende tegenstanders. Ik hoopte dan ook dat er geen afzeggingen kwamen omdat dat de vooraf opgestelde structuur totaal zou worden aangetast.

Mocht je, in afwijking van je deelname-opgave, toch onverhoopt een avond niet kunnen deelnemen dan moest je zorgen voor een vervanger.

Spelregels waren:

We spelen per game tot 21 punten. De op het formulier vermelde scheidsrechter bepaald wie er opslaat op de wijze zoals zoals in de reguliere competitie plaatsvind. Om de vijf punten wordt gewisseld van opslag.  Zodra één koppel 21 punten heeft gescoord worden deze 21 punten door de scheidsrechter op het wedstrijdformulier genoteerd. De op dat moment behaalde punten door de tegenpartij worden eveneens op het formulier weggeschreven. We gaan dus, afwijkend, niet eindigen met minimaal twee punten verschil !!! Dit om te voorkomen dat wedstrijden enorm in tijd gaan uitlopen, en om de scores onderling zuiver te houden.

De behaalde punten worden, na iedere speelavond, door de wedstrijdleiding bij het individueel behaalde puntentotaal bijgeschreven. Er kan dus maar één speler de wisselbeker “Gerard van Altenbokaal” winnen. Daarnaast zijn er voor de nummers één tot en met drie ook een mooie trofee te winnen om te behouden.

Er wordt per ronde op vijf tafels gespeeld. Op het wedstrijdformulier vind je je tafelnummer, je speelmaatje en wie de scheidsrechter is. De scheidsrechters halen de wedstrijdformulieren op bij de wedstrijdleiding en leveren deze ook weer, volledig ingevuld, in.

Pas na het inleveren van alle vijf de ingevulde wedstrijdformulieren worden de wedstrijdformulieren van de tweede ronde uitgereikt enzovoort. Zo zullen we steeds gelijk op gaan en niet moeten wachten op anderen die nog aan het spelen zijn en is er minder reuring.

Ik ga er van uit dat per ronde ongeveer 15-20 minuten benodigd is.  Een wedstrijd tot 21 punten, formulieren verzorgen, even rusten, plassen, overleggen en evaluatie enz.

Plusminus 8 rondes per avond met een drinkpauze na vier rondes.  Je speelt dan per avond 7-8 partijen tot 21 punten !!! (1 x scheidsrechteren). Met 24 deelnemers speel je in drie wedstrijddagen 23 partijen.

Indien dit niet haalbaar is wordt in de loop van het toernooi bijgespijkerd.

De bekeruitreiking en vermelden van de behaalde punten geschiedt op de ledenvergadering op 30 juni 2015.

Ik hoop op een gezellig en sportief toernooi.

Veel succes

Gerrit.